Človek mieni a život mení. Hovorí sa to, ale ja viem, že to funguje aj v skutočnej realite. Pozorovaním a odstupom času som prišla na to, že môj pocit “život ma nemá rád“ nebol pravdivý. Bol to môj postoj k životu, ktorý ma zavádzal.

 

Nedarilo sa mi dosahovať svoje ciele a vízie tak, ako som si ich naplánovala. Vôbec som to nechápala v momentoch, keď som sa v daných situáciách nachádzala. Myslela som si, že dávam tomu málo energie. Tak som vyvíjala ešte väčšiu snahu na dosiahnutie cieľa. Netrpezlivosť bola hnací motor. Snaha, netrpezlivosť, tlak sú ako ručná brzda pre dosahovanie a realizáciu plánov a vízii. Všetko má svoj čas a niekedy to proste nepreskočíme. Tak sa aj u mňa napĺňanie cieľov stalo behom na dlhé trate, čo je, samozrejme, v niektorých prípadoch normálne, ale v mojom prípade to nedávalo zmyslel. Prichádzali komplikácie, veľmi ťažko to napredovalo. Mala som pocit, že je to skôr utrpenie ako radosť. No a keď som prišla do niektorého z cieľov, namiesto fanfár som sa cítila vyčerpaná a vôbec som nemala energiu tešiť sa. Začala som sa pýtať sama seba, čo sa to deje a prečo? Rozhodla som sa ísť na to inak. Rozhodla som sa, že sa budem viac počúvať a riadiť sa intuíciou. Pri ďalších situáciách „Štart-Cieľ“ som bola pozornejšia a viac v nadhľade. Uvedomovala som si, kde tlačím. Z akého dôvodu to robím? Potrebujem to? Robím to pre seba alebo..? Začalo ma to dokonca baviť, pretože odrazu sa z toho stal nejako zvláštne naplnený proces. Spoznávala som sa. Svoje pohnútky, vlastnosti a schopnosti. Nie vždy sa mi to páčilo. Aleeee niečo sa zmenilo - ja, moje vnímanie a ľahšie som prichádzala k tomu, pre čo som sa rozhodla. Všetky komplikácie som začala vnímať ako upozornenie, ale aj príležitosť. Chyby som už nebrala ako životnú prehru. Úprimne, najviac som sa naučila o sebe a o tom, kto som. Moje najhlbšie poznanie je, že život ma má skutočne rád a ja som schopná sa v ňom realizovať. A to, že mi niečo nedopraje je o tom, že ma pravdepodobne pred niečím chráni alebo ešte nie je ten správny čas. Začala som si všímať reč života cez situácie. Pochopila som, že mi ponúka oveľa viac ako si ja viem predstaviť. Jediné, na čo čakal, bola moja zmena postoja k nemu – životu.  

 

Tieto riadky píšem hlavne ako inšpiráciu. Inšpiráciu uchopiť vlastné schopnosti a vytvoriť z nich čokoľvek, po čom túžite a možno len úplne obyčajný, spokojný, ale vlastný život. Stačí sa skutočne rozhodnúť pre zmenu.

Image
Back to Top