O koučingu

Čo je to koučing?

Koučing je o prerode vnímania človeka a spočíva v rozhovore medzi koučom a klientom.
Ako kouč klientovi neradím, nepodsúvam vlastné riešenia. Mojou úlohou je aktívne počúvať, parafrázovať slová klienta a klásť otázky, ktoré odkrývajú to, čo je skryté aj pred samotným klientom.

Ako kouč sa stretávam s ľuďmi, ktorí cítia jasnú potrebu niečo zmeniť. Prácu, život, vzťahy, sebavedomie, strach, zdravie, ale nevedia ako a čo majú vo svojom živote uchopiť, aby sa veci pohli k lepšiemu.

Je dôležité mať na pamäti, že všetci máme v sebe schopnosť rozvíjať sa. Sme schopní zveľaďovať svoje talenty, zručnosti, život, cítenie, videnie a vnímanie sveta, v ktorom žijeme. Všetko je možné. Stačí, keď je za tým skutočné chcenie a odvaha. Potom sa život začne uberať úplne novým smerom. Prináša nové zážitky, situácie a príležitosti, čím nám jasne oznamuje, že sme na novej ceste. Rada Vám pomôžem a budem Vás na tejto ceste sprevádzať.

Ako prebieha koučing

Stretnutia s klientom prebiehajú v plynulom rozhovore medzi 4 očami. Jednoducho a otvorene sa rozprávame o tom, čo sa deje v jeho živote, ako sa v niektorých situáciách cíti a čo chce.

V rámci rozhovorov sa dostávame do bodov, kde klientovi ukazujem iný uhol pohľadu situácie, v ktorej sa momentálne nachádza. Pomôže to klientovi získať nadhľad a tým sa odosobniť od jednostranného videnia situácie. Tu prichádzajú okamžité AHA momenty a uvedomenia, ktoré nám pomôžu v danej téme urobiť jasno.

Následne si definujeme konkrétnu vec, ktorú je potrebné zvládnuť, aby mohol nastať posun. Cieľom je, aby klient odchádzal oslobodený od toho, čo ho brzdilo a pripravený realizovať nové.

Počas stretnutí s klientom používam koučovacie zručnosti, svoje vlastné uvedomenia a talenty, ktoré kombinujem s technikou zrkadlenia a vizualizácie.

Každý klient je iná jedinečná osobnosť, preto si aj každé stretnutie vyžaduje inú kombináciu zručností a techník a je šité na mieru potrebám klienta.

Image

Chcete sa ma niečo opýtať? Neváhajte. Nerozhodnosť nás drží v živote vždy na tom istom mieste. Možno práve tento krok je ten, ktorý Vás posunie vpred.

Telefón: +421 905 930 644
E-mail: karin.sulety@gmail.com
Skype: karin.sulety
Spolupracovať môžeme on-line cez Skype, telefonicky alebo na osobnom stretnutí v Nitre a v Poprade.

    Zakliknutím súhlasu so spracovaním osobných údajov udeľujete ako dotknutá osoba svoj dobrovoľný a výslovný súhlas so spracovaním poskytnutých osobných údajov v zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov *

    Back to Top