Môj život

Môj život predtým

Pred viac ako 20 rokmi som začínala ako nováčik v novovznikajúcej spoločnosti. Firma rástla rýchlo a spolu s ňou aj ja. Dlhé roky poctivej práce a driny sa postupne zúročovali. Z pracovného miesta na reklamačnom oddelení sa mi podarilo postupne vypracovať až na pozíciu riaditeľky marketingu.
Mala som skvelú prácu v prosperujúcej firme. Pre mnohých ľudí v mojom okolí to vyzeralo, že žijem svoj sen. Moja duša sa však cítila inak. Postupne som sa cítila stále viac a viac vyčerpaná a bez energie. Túžila som po zmene, ale nevedela som, kde mám začať a ako to mám urobiť. A tak som neurobila nič.
Nakoniec však za mňa rozhodlo moje telo. Jedného dňa z návalu stresu a z vyčerpanosti vypovedalo. Už ďalej odmietalo znášať toľký nápor. Obdobie, počas ktorého som nebola schopná pracovať, mi umožnilo premýšľať nad svojím životom. Najmä nad tým, akým smerom sa vlastne uberám, a že moja dcéra ma ešte veľmi potrebuje. Vedela som, že môj zdravotný stav som si zapríčinila sama, a že sa tak nestalo zo dňa deň. Uvedomila som si, že prišiel čas na zmenu.

Image

Môj život potom

Nabrala som odvahu. Začala som sa počúvať. Opustila som prácu a zmenila smerovanie svojho života. Uvedomila som si ale, že aj napriek tomu, že som sa celé roky popri práci venovala osobnému a duchovnému rozvoju, svoje zistenia a uvedomenia som vo svojom živote neuplatňovala na 100%. Akoby som niekde vo vnútri presne videla, kde robím chybu, kde prekračujem svoje hranice, no nemala som silu niečo s tým urobiť.
Paradoxne ma vykúpil až kolaps. Myslím, že to bol ten moment, kedy som začala skutočne žiť to, čo som sa v priebehu rokov naučila, zažila a čomu som skutočne verila. Prevzala som skutočnú zodpovednosť za svoj život. Aj keď bolo toto obdobie skôr bolestivé ako ľahké, vedela som, že som sa rozhodla správne. Cítila som úľavu a veľké nadšenie. Netušila som čo ma čaká a hlavne, čo budem robiť. Ale mala som vieru, že takto je to v poriadku. Dala som si čas na doliečenie a ujasnenie toho, čo vo svojom živote chcem a tiež, čo budem robiť.
Nájsť samú seba a uzatvoriť minulosť bolo náročnejšie ako som čakala, ale moja špecifická húževnatosť a viera ma podržali. Presne v deň mojich narodenín ku mne prišla ponuka, či by som chcela absolvovať školu a stať sa koučom. Správa z jasného neba, zasadená rovno do môjho srdca. Rozhodla som sa absolvovať štúdium na ICF Akreditovanej škole koučov v Brne, pretože som videla obrovskú príležitosť zúročiť ďalšími vedomosťami všetko to, čo som už vedela a čo som vyskúšala v praxi sama na sebe. Absolvované štúdium mi pomohlo ešte viac rozvíjať moje zručnosti, naučiť sa pracovať s ľuďmi a pomáhať im na ich ceste.

Image

Prečo mám rada koučing ?

Pretože vedie k liečeniu duše a k pozitívnym zmenám v reálnom živote. Pomáhať ľudom, aby nemuseli prísť až ku kolapsu tak ako ja, mi dáva zmysel. Môj život a skúsenosti sú mojím poslaním, ktoré posúvam ďalej. Mám obrovskú radosť, keď vidím, ako sa vďaka koučovaniu ľudom zjednodušuje život, ako rastú a dokážu opúšťať to staré, ktoré im veľakrát neslúži. V koučovaní som našla prácu, ktorá ma nevyčerpáva, ba naopak ma dobíja novou energiou a poznaniami.

Vďaka svojim skúsenostiam dnes viem, že skutočná zmena v našich životoch môže nastať len vtedy, keď si sami uvedomíme, čo pre ňu musíme urobiť. Pevné rozhodnutie a tá najsilnejšia motivácia vychádza z nášho vnútra. Vtedy dokážeme nájsť odpovede a silu zrealizovať skutočnú zmenu.

Back to Top